Právě si prohlížíte Užíváš si letní radosti naplno?

Užíváš si letní radosti naplno?

  • Rubriky příspěvkukolo roku

Krásné léto, 

mé nejoblíbenější roční období bývá to, co právě probíhá. Každé ročního období toho nabízí tolik, že jsem vždy pohlcena jeho krásou a nedokážu se naladit na představu jiných období. 

Když se roční období střídají, prakticky vždy mě překvapí, co všechno úžasného nastupující období přináší. Někdy u přechodů prožívám lehkou melancholii. Pak se však období překlopí a já už si zase radostně frčím.

Léto má pro mě nádech dobrodružství, totální pohody, nekonečných možností a hřejivé přívětivosti. V létě se často nechávám unášet radostným sněním o tom, jak bych protancovala všechny noci a procestovala všechny země.

Letos mi život přinesl možnost cestovat mým vysněným způsobem. S panem D jsme sehnali levné jízdenky na vlak po Evropě. Je to naprosto kouzelná jízdenka, protože nabízí nekonečné možnosti destinací. Svobodně, v lehkosti a bez většího plánování. Původně jsme chtěli zamířit do Itálie a pak udeřila vlna veder a my pár dní před odjezdem změnili plán směru z jihu na sever. Prostě jen tak, protože se nám chtělo.

Momentálně Ti píši z vlaku na cestě z Dánska do Švédska. Jsem pohlcena dobrodružnou náladou a neustále mnou prochází vlny radosti, pocitů hojnosti a vděčnosti.

Snaha nasávat jedinečnou letní atmosféru pro mě někdy přináší i jistá úskalí, když začnu předbíhat ve své hlavě a zapomínám si užívat daný moment, protože už vyhlížím ty budoucí. Já umím být šílený plánovač, když podléhám strachům a potřebě kontroly. Plánovač, kterému radostné okamžiky protékají mezi prsty. Díky praxi žití radosti se mi daří tuhle mou tendenci umírňovat.

O tom, jak mi mé přehnané plánování umí krást radost a jak se mi daří letos to zvládat jsem napsala příspěvek Komu plány ničí dovolenou?.

pomáhá mi také praxe plynutí, kterou nejraději dělám skrze odevzdání se vodě. O tom se zase můžeš dočíst v příspěvku Plynu si na hladině.

Máš v sobě také přehnaného plánovače nebo dokážeš s lehkostí odevzdávat kontrolu a jen tak si plynout?

Přeji Ti krásné léto plné radosti a schopnosti užít si letní radost naplno!

S láskou

Réza