Právě si prohlížíte Pozveš léčivou sílu Zimy do svého života?

Pozveš léčivou sílu Zimy do svého života?

  • Rubriky příspěvkukolo roku

Krásný den,

jak si užíváš adventní období? Zimuješ?

Já jsem stále ponořená do svého Zimování. Prožívám rozličné momenty, které všechny k Zimování patří. Užívala jsem si klidu a ticha. Času pro sebe, který byl hlavně odpočinkový. Dostala jsem se do tíživých temnot, kdy jsem se pouštěla hlouběji k pochopení svých stínů. Zažila jsem přitom obrovskou bolest a následnou lehkost, která přišla s pochopením mých stínů. Přehnala jsem to s pobíháním venku, kdy jsem v pár dnech měla tolik různých setkání, že jsem po chvilce zase vyčerpaně zalezla do postele. Čistím a uklízím. V sobě i u nás doma. Ukončuji, co už v nadcházejícím roce nepotřebuju. Plánuji, co do svého dalšího roku chci.

Zimování není vždy o příjemném polehávání a odpočinku. Je to mnohem víc. Setkání sama se sebou. Se svou temnotou, svými touhami a pocity. Někdy Zimování opravdu intenzivně bolí. Poté však přináší lehkost a možnost kráčet dál po cestě, kterou jsem si vědomě zvolili.

Temné období se za chvíli promění. Po Slunovratu přijde více a více světla. Za pár dnů si můžeme život prozářit světlem chanukových svící. Ostatně svatá Lucie nám už předzvěst světla přinesla…

Pokud jsi ještě léčivého poselství Zimy nevyužil*a, zkus jí dát ještě šanci. Sedni si v klidu sám*sama se sebou a polož si třeba následující otázky.

  • Co chci zanechat v letošním roce?
  • Co mi dělá radost?
  • Jsem spokojená*ý s výdejem své energie? Nestojí mě nějaké činnosti příliš energie?
  • Umím dočerpávat své zdroje?
  • Čeho chci ve svém životě více?

Už za týden se čas temnoty překlopí. Začne nový rok přibývajícího světla. Právě teď je ten ideální čas se na chvíli zastavit. Zastavit se v Zimě, temnotě, v sobě.

Pozveš léčivou sílu Zimy do svého života?

S láskou

Réza