Právě si prohlížíte Komu plány ničí dovolenou?

Komu plány ničí dovolenou?

Krásný den,

posílám krátké vyprávění o tom, jak jsem letos poprvé na chatě přestala vytvářet seznam dovolenkových aktivit a konečně si pobyt na chatě opravdu užila.

Když odjíždíme na chatu začnou se mi v hlavě rojit plány, co všechno za práci tam stihnu. Bude tam přeci božský klid a tolik času…

Když na chatu dorazíme, uvědomím si, jak dlouho jsme tu nebyli a kolik chatových, letních aktivit tu chci dělat…zajít na houby a maliny, dát si pořádnou dlouho procházku, chodit se koupat, grilovat, sedět v tichu v lese,…

Má hlava má tendenci vymyslet si spoustu plánů, které se nedají stihnout a pak si vyčítat, když se to nevyhnutelně stane.

Letos je to jiné. Sice mi to v hlavě šrotuje jako vždycky, ale necítím se zničeně. Jen své myšlenky pozoruju a vlastně se nad nimi i dost bavím. Čekám, co ještě hlava vymyslí a naplánuje.

Každé ráno si na chvíli sednu v tichu a vnímám, co bych vlastně chtěla dělat. Pouštím očekávání, co bych měla, a poslouchám CO DOOPRAVDY CHCI.

Neskutečně to funguje. Za těch pár dní se cítím opravdu odpočatá a mám pocit, že takhle jsem si pobyt na chatě dlouho neužila. Nakonec jsem byla asi i dost „produktivní“. Pro mě je však hlavní, že překypuju radostí a energií.

Také si v hlavně vytváříš nesplnitelné TO DO listy? A jaká je Tvá strategie se z nich ne💩?

Přeji Ti dovolenou, která nevyčerpává a kterou si umíš naplno užít.

S láskou

Réza